Sedlák

Vinařství Sedlák

Naše vinařství má za cíl produkovat originální vína vysoké kvality. Vína, která pochází z výborných poloh, z vyhlášených vinic s daným původem, který těmto vínum dává svou jedinečnost. Snahou je pokračovat v bohatých vinařských tradicích s využitím dnešní moderní technologie.

Aktuální nabídka vín

O vinařství

MLADÉ VINAŘSTVÍ S LETITOU TRADICÍ

Mladí pokračovatelé rodinného vinařství Sedlák, bratranci Milan a Jaroslav, navazují v předávání zkušeností svých otců již čtvrtou generací.

„Naše vína pochází z výborných vinařských poloh vyhlášených vinic s daným původem, který těmto vínům dává svou jedinečnost a osobitost. Snahou našeho vinařství je produkovat originální vína vysoké kvality."

Novodobou historii vinařství začali psát otcové obou dnešních majitelů - Milanův otec začal roku 1994 profesionálně vyrábět víno, následně se připojil jeho bratr Rostislav a tak spolu začali vysazovat vinohrady a také postavili nový sklep ve čtvrti Púrynky.

Poté, co Jarek absolvoval Střední vinařskou školu a Milan Obchodní a Vinařskou akademii, se oba mladí vinaři naplno pustili do podnikání. První víno lahvovali pod společným názvem Rodinné vinařství SEDLÁK v roce 2005, jednalo se o zkušebních 10 000 lahví, převážně moravských zemských vín.

Na rodinnou tradici navazuje i naše etiketa na lahvích, na které najdete našeho stařečka s koňmi Milošem a Dobrošem.

 
E-mail adresáta*:
Váš e-mail*:
Váš komentář:

* položku je nutno vyplnit