Sonberk

Vinařství Sonberk

Sonberk je moderní vinařství vyrábějící bílá a speciální vína s rukopisem genia loci - ze starobylé unikátní vinice „Sonberk“. Vína vyrábíme z ručně sklízených vlastních hroznů, ze záměrně omezovaných sklizní pro hloubku a osobitost lahodného moku. Nesou v sobě charakter místa a vynikající vinohradnické půdy, nesou v sobě péči vinohradníka, starajícího se o révu a o zdravé hrozny, jsou vytvářena sklepmistrem, proměňujícím hrozny ve víno … víno s rukopisem Sonberku.

Aktuální nabídka vín

O vinařství

Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy - druhohorní pohoří Pálavy - je místem se skutečným geniem loci.

V moravském zemském archivu jsme získali kopii listiny z roku 1522, ve které se žádá dodat víno na slavnostní tabuli Ludvíka Jagellonského. Poté bylo dodáváno na dvůr Marie Terezie.

Vytváříme novodobou historii z jedinečného místa, unikátní vinice a rukopisu lidí, tvořících srdcem. Na jejích 40 hektarech pěstujeme zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným životnímu prostředí.

Z ručně sklízených vlastních hroznů vyrábíme do 150 000 lahví bílých, pouze přívlastkových vín charakteristických výraznou ovocností, originální šťavnatostí, vysokou mineralitou a vzrušující kořenitostí.

 
E-mail adresáta*:
Váš e-mail*:
Váš komentář:

* položku je nutno vyplnit